poniedziałek, 7 listopada 2016

Poznajcie miechunkę rozdętą

Jakiś czas temu zrobiłam kurs florystyczny. Poznałam wtedy wiele ciekawych roślin, które można używać przy robieniu bukietów. Są to głównie rośliny odporne na zmienne warunki temperaturowe oraz takie, które po kilku dniach w bukiecie wyglądają wciąż bardzo dobrze. Wśród tych roślin są też takie, które można suszyć i łączyć z kwiatami ciętymi. Można także tworzyć z nich suche bukiety.


Przykładem takiej rośliny jest miechunka rozdęta. Należy ona do rodziny psiankowatych. Jest mrozoodporna. Najbardziej ozdobny jest kwiat. Posiada dzwonkowaty kształt, podczas owocowania silnie się rozrasta i tworzy rozdętą kulę. Ma intensywnie pomarańczowy kolor. Pod koniec lata oraz na początku jesieni przekwita. Kwiat brunatnieje a wewnątrz znajduje się owoc, który przypomina małego pomidora. Jest to błyszcząca, pomarańczowa jagoda. Miechunka stosowana jest w gastronomii. Ma lekko kwaśny smak i przyjemny zapach. Jednak głownie do takich celów wykorzystywana jest odmiana miechunki peruwiańskiej gdyż miechunka rozdęta nie jest już tak smaczna. Bogata jest w witaminę A, C, B oraz wapń i fosfor. Roślina ta służy do zmniejszania objawów reumatyzmu, a także do leczenia chorób wątroby, nerek czy układu moczowego. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Miechunka rozdęta idealnie sprawdza się w wazonie wśród jesiennych liści czy też jako dodatek do kwiatów. Nadaje jesienny, wesoły i kolorowy akcent. Kwiat przypomina abażur. Gorąco polecam zainteresować się tą rośliną. Na koniec dołączam zdjęcia miechunki rozdętej, która rośnie w ogrodzie u mojej babci. Znalazłam też zdjęcie bardzo minimalistycznego bukietu z udziałem miechunki, który bardzo mi się spodobał.


Pozdrawiam, M

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz